Oktatóprogramok (régi oldal)

Így használjuk a szőnyeget a lakberendezésben

Stílusos és hasznos kiegészítők.
Így használjuk a szőnyeget a lakberendezésben

A szőnyeg nem csupán talpalatnyi kényelmet biztosít, hanem az otthon hangulatának és stílusának is alapvető eleme is. Az alábbiakban megismerkedünk a különféle szőnyegtípusokkal, valamint megtudjuk, hogyan lehet őket hatékonyan felhasználni a lakberendezésben.

Színek és minták

Hangoljuk össze a szőnyegeket a térrel! Válasszuk ki a színeket és mintákat olyan módon, hogy harmóniában legyenek a szobában már meglévő bútorok és kiegészítők színeivel. A minták is lehetnek játékos vagy letisztultak, attól függően, milyen stílusú szobára vágyunk. Az eklektika természetesen jóval izgalmasabb felhasználási lehetőségeket nyújt.

Ne féljünk a nagyobb szőnyegektől!

Nem harapnak! Azt semmiképpen, de azért se tartsunk tőlük, mert sokszor hasznunkra válnak, például oly módon, hogy vizuálisan megnövelhetik a teret. A szőnyeg legyen elég nagy ahhoz, hogy az összes bútort magába foglalja, de legalábbis a lábaikkal keretezzék azt berendezési tárgyak.

Rétegezzünk, kombináljunk!

Merjünk kísérletezni a szőnyegek rétegezésével. Egy kisebb szőnyeg elhelyezése egy nagyobb alatt vagy mellett érdekes és egyedi látványt eredményezhet, a minták és anyagok párosításairól nem is beszélve.

1. Nappali: Személyre szabott kényelem

A nappaliban helyezzünk el egy szőnyeget a kanapé vagy az ülőhelyek közé, hogy ezzel kényelmesebbé, otthonosabbá tegyük a szobát, illetve kifejezzük egyéni stílusunkat.

2. Hálószoba: Puhaság az ébredéshez

A hálószobában a legjobb választás egy puha és kényelmes szőnyeg, ezt tegyük az ágy mellé, hogy az ébredés után az első lépés jóleső legyen.

3. Konyha vagy étkező: Funkció és stílus

A konyhában vagy étkezőben egy könnyen tisztítható, strapabíró, szőnyeg outlet áruházban is kapható szőnyeg segíthet a funkció és stílus harmonizálásában. Ebben az esetben az elsődleges szempont, hogy könnyen kezelhető legyen a szőnyegünk.

Kapcsolódó cikkek

Kevesebb képernyőidő = több valódi énidő! Horváth Ria beszélgetőkártyái edukációs céllal

Kevesebb képernyőidő = több valódi énidő! Horváth Ria beszélgetőkártyái edukációs céllal

Az „Uralom a mobilom” beszélgetőkártya-játék célja, hogy segítse a felhasználókat tudatosan megfontolni és optimalizálni digitális jelenlétüket.

4 szülői mondat, ami nem hagyhatja el a szánkat

4 szülői mondat, ami nem hagyhatja el a szánkat

A szülő szeretné a legjobbat kihozni a saját gyermekéből. Azonban léteznek olyan szülői mondatok, amelyek soha, semmilyen körülmények között nem hangozhatnak el. Mutatjuk is, melyek ezek!

Iskolafóbia Kitalált vagy igenis létező betegség

Iskolafóbia. Kitalált vagy igenis létező betegség?

Az iskolafóbia nagyon is egy létező jelenség. Mit tehet a szülő? A cikkben mutatunk néhány ötletet, amely segíthet a gyermeknek, hogy leküzdje az iskolafóbiát.